Göz kapağı estetiği

Göz çevresi, yüzümüzde yaşlanmanın en erken belirtilerinin göründüğü bölgedir. Yaş ilerledikçe göz kapaklarındaki deride sarkma, göz kapağında düşme, bir takım yağ torbalarının oluşması, incelme ve gözyaşı oluğunda belirginleşme şeklinde karşımıza çıkar. Göz çevresinde oluşan kırışıklıkların ve torbalanmaların giderilmesi amacıyla yapılan göz kapağı estetiği ameliyatı son derece küçük bir ameliyat olmasına rağmen, yüzün genç görünmesini sağlayan ve ince bir işçilik gerektiren operasyonlardır. Blefaroplasti (göz kapağı estetiği) dediğimiz ameliyatlar ile hem üst göz kapağına, hem de alt göz kapağına müdahale edilebilir. Üst kapakta bazen görüş alanını bozan sarkmalar da düzeltilir. Alt göz kapağında ise oluşan torbalanmalar giderilir. 

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz kapağı estetiği ameliyatında göz çevresinde bulunan fazla deri ve yağ dokuları çıkarılır.  Sarkık olan üst göz kapakları, üst göz kapağı derisinin üstünden yapılan bir kesiyle girilerek buradaki fazla deri ve yağ alınarak normal hale getirilir. Alt göz kapaklarına kirpik bölgesinin hemen altından yapılan bir kesiyle ulaşılır, torbalanmalar düzeltilir. 

Badem göz estetiğinden farkı nedir? 

Badem göz estetiği gözün yeniden şekillendirildiği ve göz-kaş açısının dışa-yukarıya doğru çekildiği bir ameliyattır. Göz kapağı ameliyatı dediğimizde ise göz kapağımızda bulunan torbalanma, cilt fazlalığı gibi durumları giderdiğimiz operasyonu anlatırız. Göz kapağınızda torbalanma varsa badem göz estetiği tek başına bunu gideremeyeceği gibi,  tek başına yapılan bir göz kapağı ameliyatı da göze çekik bir görünüm vermeyecektir. Özetle hem göz kapağı torbalanmanız var ve hem de çekik gözlere sahip olmak istiyorsanız iki operasyona ihtiyacınız var demektir; göz kapağı ameliyatı ve badem göz estetiği. İki ameliyat sıkça birarada yapılmakta. 

Göz kapağı ameliyatı ne kadar sürer?

Üst göz kapağı estetiği yaklaşık 45 dakika süren bir işlemdir.
Genel veya lokal anestezi altında yapılması mümkündür. Benim kendi tercihim genel anestezi altında yapılmasıdır. 

Ameliyat Sonrası Süreç

Göz kapağı ameliyatlarından bir hafta sonra normal yaşantınıza dönebilirsiniz. Ameliyat sonrasında göz kapaklarında geçici bir gerginlik, şişlik, hafif yada kuvvetli morarma, bazen asimetri, yanma, batma ve kaşıntı  görülebilir. Eğer ağrı varsa bu kolaylıkla basit ağrı kesicilerle ortadan kaldırılır. Gözdeki şişlik ve morluklar ise en fazla iki hafta içinde tamamen ortadan kalkmaktadır.

Bizi instagramdan takip edebilirsiniz.

Instagram