Hi-def Liposuction

Hi def liposuction terimi daha üstün vücut şekillendirme yaptığımız, yüksek definasyon amaçladığımız liposuction işlemlerine verilen genel bir adlandırmadır. Klasik liposuction tekniklerini birden fazla teknoloji ile birleştirerek artık çok daha iyi sonuçlar aldığımız yeni nesil liposuction ismidir. Aşağıda sıraladığımız teknik çeşitlerinin hepsini liposuction ameliyatlarımızda kombine olarak uygulamakta ve çok daha etkili sonuçlar almaktayız. 

Vaser liposuction

Bu teknik, ultrasonik ses dalgaları yardımıyla vücuttaki yağ dokusunu, diğer dokulara zarar vemeden eritmekte.
Böylece yağı dışarı almak son derece travmasız ve kontrol edilebilir seviyede olmakta.  Bütün dünyada kabul görmüş, klasik liposuctionun nerdeyse tamamen terk edilmesini sağlamış bir yöntemdir.

Microair Sistemi

Bu sistem sayesinde mekanik mikro titreşimlerle yağ doku diğer dokulardan rahatlıkla ayrılır ve kanama gibi riskler nerdeyse sıfıra indirilir. İşlem süresini belirgin olarak azalmasını sağladığı için her türlü anestezi riskini çok azalmasını sağlamakla birlikte iyileşme sürecine de belirgin katkı sağlar.

Laser Liposuction

Laser sistemi sayesinde ise liposuction işlemi esnasında üstte bulunan cilt dokuda sıkılaşmayı uyarıyoruz. 

Liposuctionda kombine yaklaşımın faydası

Bu sayede daha etkin bir şekilde bel oyuntusu oluşturabiliyor, düz bir karın elde edebiliyoruz. Yüzeyel yağ dokusuna yapılan işlemlerle six packs veya adonis çizgileri dediğimiz karın kası görünümünü oluşturabiliyoruz. İyileşme ve ağrıların azalması da klasik yöntemlere göre çok daha hızlıdır. Böylece gündelik hayata dönüş de hızlandırılmış oluyor.

Liposuction bir kilo verme yöntemi değildir..

Liposuctionda amaç kilo verme, zayıflama değildir. Bu ameliyat kontür oluşturma ameliyatıdır ve daha ince görünüme, daha estetik kıvrımlara sahip olmanızı sağlar. Ameliyat sonrası tartı takibi yapmak hatalı bir yaklaşımdır.

Kimler uygun değil ?

BKİ 30 ve üstü olan kişilerde liposuction doğru tercih değildir, öncesinde kilo verilmesi önerilir. Tekrarlayan gebelikler veya sık kilo alıp vermeye bağlı sarkık cilt, çatlaklar veya karın duvarı deformitesiş olması durumunda liposuction tek başına doğru ve yeterli bir seçenek değildir. 

İyileşme süreci

Ameliyat sonrası 1  gece istirahat yeterlidir.
Kombine ameliyat şeklinde uygulanmışsa liposuction yapılan bölge sayısına göre 2 gece istirahat de gerekebilmektedir. Ameliyattan sontra oturmanızda veya yatmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Ameliyattan sonra en az 6 hafta süre ile önerilen bazı özel vücut korselerinin takılması zorunludur.  Bu yüzden bu ameliyatların yazın değil bahar veya kış aylarında yapılması daha konforlu geçebilmekte. 

Uçağa ne zaman binebilirim?

Ameliyattan 1 hafta sonra uçuş yapmnaızda bir sakınca yoktur.

Spora ne zaman başlayabilirim?

İlk 3 hafta sonrasında hafif koşu yapılabilir. 6 hafta sonrasında her türlü sporu yapabilirsiniz.