Yüz Germe

Yaş almaya bağlı olarak yüzümüzde gözle görülen ve görülemeyen birçok değişiklik meydana gelir. Hücresel boyutta doğrudan DNA'mız üzerinden etki gösteren yaşlanma dolayısıyla teker teker tüm organlarımızda kendini gösterecektir. Yüzümüz de bunlardan biri.. En içten dışa doğru gidersek yüz kemiklerimiz hacim kaybedecek, yüz kaslarımız gevşeyip tonus kaybedecek, yağ dokumuzu büyük oranda eriyecek ve cildimiz su kaybederek çizgilenmeye ve elastikiyet kaybı yaşayarak sarkmaya bol gelmeye başlayacak. Belli bir noktadan sonra küçük mikroinvaziv işlemler, enjeksiyon yöntemleri yetersiz geleceği için çözüm yüz germe olacaktır. 

Yüz germe ameliyatı tekniği

Üst-orta ve alt yüz germe olarak kabaca ayırabileceğimiz bu ameliyat bölgesel olarak fazla cildin çıkarılması, tendonların kısaltılıp asılması işlemlerini kapsar. Üst yüz germe; göz, kaş, alın, şakak bölgesini düzenlemeyi kapsar. Saçlı deriden yapılan bir kesi ile bu alanlarda gelişmiş problemler giderilir. Orta yüz germede göz altı, nazolabial alan, elmacık bölgesindekiş problemler; alt yüz germede ise çene-mandibula hattı ve boyun bölgesindeki sarkmalar hedeflenir. Kulak önü ve kulak arkasından yapılan kesiler ile bu bölgelerde işlem gerçekleştirilerek problemler giderilir.

Ameliyat sonrası süreç

Ameliyattan sonra morluk nerdeyse hiç yaşanmazken işlem yapılan bölgede belirgin ödem izlenir.
Ödemlerin tamamının gerilemesi 6 haftalık bir süre gerektirir. Ancak 1. haftadan itibaren sosyal yaşantınıza dönebilirsiniz.  Yüzde karıncalanma, uyuşukluk, belli alanlarda hissizlik gelişmesi normal ve beklenen bir durumdur iyileşme sürecinde gerilemektedir.

Bizi instagramdan takip edebilirsiniz.

Instagram