Yanak Estetiği

Yanak bölgesinde yerleşik yağ dokusunun ağız içerisinden yapılan kesiyle alınarak çıkartılması ameliyatı (bişektomi) ile yanakta daha çökük bir görüntü elde edilmesi işlemidir.

Sarkmış yanaklar yerine daha sıkı, daha genç ve daha canlı yanaklara sahip olmak için yanak bölgesinde sorun yaşayanlara uygulanan yanak estetiği, günümüzde başarılı bir şekilde yapılıp yüz güldüren sonuçlar sunmaktadır. 

YANAK ESTETİĞİNİN (BİŞEKTOMİ) KADINLARA ETKİLERİ

Bayanlarda ise yanakların düz, ya da hafifçe çökük olması çok daha büyük etki yapıyor. Yanak yağları alınınca bayan hastaların daha yetişkin, kendi tabirleri ile "daha seksi bir görünüm" kazanmasına yardımcı oluyor.

Belirgin bir yüz ovali, belirgin bir elmacık kemiği ve düz, ya da hafifçe çökük yanaklar, bayan hastalarda kesinlikle daha seksi bir görünüm sağlıyor. Kısa sürede, kansız ve risksiz bir ameliyatla etkili sonuç almak, tüm estetik ameliyatlar içinde çok istisnai bir durumdur.

YANAK ESTETİĞİNİN (BİŞEKTOMİ) ERKEKLERE ETKİLERİ

Bu ameliyat ile erkeklerde yanakların pofudukluğu giderilebiliyor. Kişinin daha zayıf, daha fit ve daha sağlıklı görünmesini sağlamaktadır. Yüz hatlarında belirginleştirmeyi sağlayarak; genç ve çekici http://img3.mynet.com/1x1/grey.gifbir görünüm oluşturmaktadır.

YANAK ESTETİĞİ (BİŞEKTOMİ) AMELİYATININ SÜRESİ

Bu ameliyatın toplam süresi 10-20 dakika arasında değişir. Ameliyatın bu kadar kısa sürmesinin sebebi, Bichat yağ yastıkçığına yanağın iç kısmından çok kolayca erişebilmektir. Yağ yastıkçığının alınması ve yanağın iç kısmına 2-3 dikiş atılması toplam 5-6 dakika sürer. Kanama olmaz, yanaklarda morluk olmaz.

YANAK ESTETİĞİ (BİŞEKTOMİ) AMELİYATI SONRASI

Ameliyatın sonunda yanaklara bir bandaj yapılır. Bu bandaj, alınan yağın yerine ödem oturmasını önlemek içindir. Bandajın 2 gün tutulması gerekir. Bu ameliyatı geçiren hastaların yakın çevresi hastanın zayıfladığını, yüz gerdirdiğini veya elmacık kemiklerine dolgu yaptırdığını düşünebilir. Aslında yapılan sadece 20 dakikalık basit bir ameliyattır.  

TEKNİK ÖZELLİKLER

Project Image

ANESTEZİ


Project Image

AMELİYAT SÜRESİ


Project Image

İYİLEŞME SÜRESİ


Project Image

KESİN SONUÇ


Project Image

KULLANIM SÜRESİ


Project Image

DİKKAT


Project Image

AĞRI


Project Image

NOT