PRP

PRP tedavisi ( Platelet Rich Plazma) akyuvarların ve trombositlerin ayrıştırılıp mikron filtreden geçirilerek elde edilen zenginleştirilmiş plazmanın tekrar kişiye enjekte edilmesi işlemidir. Bu işlemde kullanılan saf kısım, kişinin kendi kanından elde edilir. Dolayısıyla tamamen doğal bir yöntem olan PRP, doku iyileşme sürecini hızlandırır.

Genel amaç; cildi iyileştirmek, kırışıklık ve boşlukları kalıcı biçimde yeniden yapılandırmaktadır. Kişinin kendinden alınmış bir miktar kan, bir takım işlemlerden geçirildikten sonra ayrıştırılmış trombositlerin yoğun kısmı cilde küçük iğne enjeksiyonuyla uygulanır.  

Yaşlanma, kırışıklıklar, akne yaraları, hiperpigmentasyon, yara-yanık izleri, kolajen ve elastin kaybına bağlı yüz kontürünün bozulması bu yöntemle tedavi edilebilmektedir. Güvenli ve hızlı uygulanabilen bir yöntem olduğundan diğer uygulamalarla birlikte ya da tek başına tercih edilebilir.

PRP hangi durumlarda uygulanabilir?

  • Anti-Aging Cilt Tedavileri: Gevşek ve sarkmış dokuların toparlanması ve kırışıklıkların giderilmesinde uygulanabilir. Bu amaçla diğer tedavilerle kombine edilmiş bir program içinde de yer alabilir.
  • Vücut Çatlaklarının Tedavisi: Doku onarıcı etkisi ile cilt çatlaklarında ayrışmış dokularda yaptığı aktivasyonla yeni bağ dokusu oluşumu gerçekleştirerek tedaviye yardımcı olur. Çatlakların tedavisi her zaman birkaç sistemin kullanılması ile olur. Diğer yöntemlerle birleştirilebilmesi daha güzel sonuçlar yaratır.
  • Leke Tedavileri: Özellikle güneşin hasar bıraktığı ciltlerde gelişen lekelerin tedavisinde cilt dokusunun gördüğü zararlar onarıldığı için çok etkili bir tedavidir.
  • Akne İzleri ve Yara İzleri: Bu problemlerde, PRP’nin diğer yöntemlerle kombine edilerek kullanılması daha doğrudur. İzler hekim tarafından konsülte edildikten sonra en uygun ve doğru kombine tedavi planlanıp uygulanabilir.
  • Saç Dökülmesi: PRP tedavisi ile zayıflamış saç kökleri yeniden aktif hale geçer, daha canlı, parlak ve güçlü saçlar üretmeye başlar, dökülme normal sınırlara döner.

PRP uygulamaları nasıl yapılır?

Büyüme faktörleri yavaşlamış durumda olan hücre rejenerasyonun hızını artırmaya, zamanla cilde daha sıkı ve sağlıklı bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. Saça uygulanan PRP (Platet Rich Plasma), kendi kanınızdaki materyallerin kullanılarak saçlı deri dokusunun ve içindeki saç köklerinin onarılmasında da uygulanabilmektedir. Kısa sürede, kolay uygulanabilen ve etkili sonuçlar verebilen bu yöntem, saç kaybında en iyi medikal tedavi seçeneklerinden biridir.  Zengin materyalle saç kaybını durdurarak, sağlıklı saç döngüsünü kazandırmak ve saç tellerini güçlendirme amaçlı uygulanır. PRP, işlemde kişinin kendi kanı kullanıldığı için hiçbir alerji ve kanla bulaşan hastalık riski taşımaz. İyileşme süreci oldukça kısadır. Uygulandığı bölgede doku gelişimi başlar, hasar görmüş zayıf saç foliküller onarılır ve yeni, güçlü saç kılı üremeye başlar.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Project Image

ANESTEZİ


Project Image

AMELİYAT SÜRESİ


Project Image

İYİLEŞME SÜRESİ


Project Image

KESİN SONUÇ


Project Image

KULLANIM SÜRESİ


Project Image

DİKKAT


Project Image

AĞRI


Project Image

NOT