Popo Estetiği

POPO ESTETİĞİ

Popo estetiği, bölgede biçimlenme isteyen veya popolarını büyütmek isteyen hastalara uygulanır. Bu işlem popo implantı(protez), popoya yağ enjeksiyonu veya kalça germe operasyonu şeklinde uygulanabilir.

HANGİ TEKNİĞE UYGUNUM

Vücudunda fazla yağlanması olmayan hastalarda yağ enjeksiyonu ile yeterli büyüme ve şekillendirme sağlanamayacağı için popo protezi önerilir. Yine de net kararı doktorunuz ile olan görüşmenizde verebilirsiniz.

Vücudunda yağlanması olan hastada belli bölgelerden yağ alınarak(bel, karın, uyluk gibi) poponun üst kısımlarına enjekte edilir. Böylece hem liposuction işlemiyle bel inceltilir, bel oyuntusu oluşturulur hem de popoda büyüme ve şekillenme sağlanır. Aynı operasyon esnasında popo protezi de kullanılarak daha belirgin sonuçlar da elde edilebilir.

Aşırı kilo alıp verme durumu olan hastalarda kalça bölgesinde belirgin sarkma oluştuğu için klasik germe operasyonu gerekmektedir. Böylece daha kalkık ve gergin görünümlü popo elde edilebilir. Bu ameliyat izli bir ameliyat olup bel hattı boyunca bir kesi gerektirmektedir.

KAÇ GÜN HASTANEDE KALACAĞIM

Ameliyat sonrası 1  gece istirahat yeterlidir. Kombine ameliyat şeklinde uygulanmışsa liposuction yapılan bölge sayısına göre 2 gece istirahat de gerekebilmektedir.

AMELİYATTAN SONRA OTURABİLECEK MİYİM

Oturma pozisyonunda enjekte edilen yağların veya konuların protezlerin değil kalça kemiğinizin üzerine oturduğunuzdan ameliyat bölgesi etkilenmez. Oturmanızda sakınca yoktur

NE ZAMAN SPORA BAŞLAYABİLİRİM

İlk 3 hafta sonrasında hafif koşu yapılabilir. 6 hafta sonrasında her türlü spor yapılabilir.

BREZİLYA POPO ESTETİĞİ NEDİR? KALICILIĞI VAR MI?

Düz, şekilsiz veya basık poposu olan bayanlar bu ameliyat talebiyle bize başvuruyorlar. Bu ameliyatla bel, simit bölgesi, basen ve karından yağlar alınarak belli işlemlerden geçirilerek popoya enjekte edilir. Böylece popoda büyüme dışında başka işlemler de yapılarak bel popo geçişinde kavis arttırılır, bel ve basen geçişi yuvarlaklaştırılır ve düz bir karın elde edilir. Bayanlar ameliyat sonrası tayt giydiğinde beldeki incelme ve hatlardaki estetik yuvarlak hat oluşumunu farkederler.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Project Image

ANESTEZİ


Project Image

AMELİYAT SÜRESİ


Project Image

İYİLEŞME SÜRESİ


Project Image

KESİN SONUÇ


Project Image

KULLANIM SÜRESİ


Project Image

DİKKAT


Project Image

AĞRI


Project Image

NOT