Peeling

KİMYASAL PEELİNG

Cilt tarafından kolayca emilen kimyasal peeling hassas ciltler dahil olacak şekilde, her cilt tipine uygulanabilmektedir. Ciltte hücre yenilenmesini sağlamak için kullanılan yüzeysel bir cilt soyma işlemidir. Cildi canlandırmaya, yenilemeye, akneleri, lekeleri yok etmeye ve cildin nem dengesini sağlamaya yardımcı olan bir işlemdir. Özellikle yağlı ciltlerde yapılan kimyasal peeling uygulaması ile cildin aşırı sebum (yağ) salınımı dengelenir, kalınlaşmış cilt görünümü incelir, akne, leke ve  siyah nokta oluşumunu engellemeye yardımcı olmaktadır.

KİMYASAL PEELİNG HANGİ DURUMLARDA KULLANILIR?

Kimyasal peeling cildin PH dengesini sağlamak amacıyla kullanılan etkin bir uygulamadır. Akne izleri, güneş lekeleri, hamilelik lekeleri, ince kırışıklıklar, cildin hücre yenilenmesi ve genişlemiş gözeneklerin tedavisi için kullanılır. Ayrıca hassas ciltlerin yatıştırılabilmesi için de kullanılmaktadır.

KİMYASAL PEELİNG NASIL UYGULANIR?

İstenilen sonuçların elde edilmesi için ihtiyaç durumuna göre 4-6 seans kimyasal peeling uygulama yapılabilir. Bunun dışında ihtiyaç durumuna göre farklı leke tedavileri ile (leke mezoterapisi, lazerle leke tedavisi, düzenli cilt bakımı) kimyasal peeling kombine edilebilir.

Öncelikle uygulama sonrasında cilde uygun temizlik uygulaması yapılır. Kimyasal peeling solüsyonu cilde sürülür ve cildin ihtiyacı doğrultusunda uzman gözetiminde beklenilir, süre bitiminde peeling solüsyonu uzman tarafından ciltte arındırılır.  Peeling solüsyonu ciltte iken hafif bir yanma hissinin olması; kimyasal peeling ciltten arındırıldıktan sonra ciltte hafif bir kızarıklık, hassasiyet, pullanma ve hatta hafif bir soyulma olması normaldir.

KİMYASAL PEELİNG UYGULAMASI SONRASI

Kimyasal Peeling uygulamasından sonra cildi güneş ışınlarından korumak çok önemlidir. Uygulama sonrasındaki ilk 3-4 günlük süreçte cildi, sadece su ile temizlemek gerekmektedir. İlk 1-2 gün sıcak sudan kaçınmak gerekir. İstenilen sonuçların elde edilmesi için önerilen seans aralıklarına riayet etmek gerekir. Uygulama sonrasındaki ilk haftada cilt daha sağlıklı ve canlı bir görünüm alır ve devam eden ardışık seanslarla istenilen sonuç elde edilebilir.

KİMYASAL PEELİNG KİMLERE UYGULANMAZ?

Kimyasal Peeling, meyve asitleri içeriğine alerjisi olan, egzama, dermatit gibi cilt hastalığı olan, cildinde açık yara veya uçuk olanlarda uygulanmaz. Ayrıca uygulanacak olan bölgeye, öncesinde lazer veya ağda gibi işlemler yapıldıysa bu işlem için bir süre beklenmesi gerekmektedir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Project Image

ANESTEZİ


Project Image

AMELİYAT SÜRESİ


Project Image

İYİLEŞME SÜRESİ


Project Image

KESİN SONUÇ


Project Image

KULLANIM SÜRESİ


Project Image

DİKKAT


Project Image

AĞRI


Project Image

NOT