Meme Dikleştirme

MEME DİKLEŞTİRME

Sarkmış olan meme dokusunun toparlanması, fazla cildin çıkarılması, meme başının daha yukarıya taşınması işlemidir. Hacim kaybı da varsa protez de konularak sonuçlar taçlandırılır.

İZLERİM OLACAK MI

Meme dikleştirme ameliyatında fazla deri çıkarılması gerektiğinden izsiz yapmak mümkün değildir. Bu yüzden daha dik ve izli bir meme mi yoksa izsiz ve sarkık meme mi tercihini yapıp ameliyata kalkışmak daha mantıklı olacaktır.

İZLERİM NASIL OLACAK

Meme başı etrafındaki kesi sonucu kalan izler meme başının renkli derisi ile normal deri arasında kaldığından belli olmaz. Genelde meme ucundan aşağıya çizgi şeklinde bir iziniz olur. Aşırı sarkıklık durumlarında ters T şeklinde iziniz olabilir.

MEME BAŞIMDA HİS KAYBI OLACAK MI

Dikleştirme ameliyatında genellikle his kaybı olmaz ancak sarkıklık ileri seviyedeyse bu risk artıyor.

EMZİRMEM ETKİLENECEK Mİ

Dikleştirme esnasında fazla cilt çıkarılıp göğüs dokusunda pek işlem yapılmadığından emzirme etkilenmez

TEKRAR SARKMA OLUR MU

Ameliyat sonrası büyük miktarda kilo değişimleri yaşarsanız tekrar sarkma yaşayabilirsiniz

PROTEZ GEREKECEK Mİ

Sarkmış olan memelerde, özellikle de gebelik sonrası sarkma oluştuysa, belirgin hacim kaybı oluşur. Bu durumlarda sadece dikleştirme yeterli olmayabilir ve hem dikleştirme hem protez ile daha estetik sonuçlara ulaşılabilir. Benim de sıkça yaptığım bir ameliyattır.

PROTEZ YİNE KAS ALTI MI OLACAK

Evet. Kas altı planı uzun dönemli sonuç için faydalı ve güvenli gördüğümden dikleştirme esnasında da kas altına koyuyorum.

AMELİYATIN RİSKLERİ NELERDİR

Her ameliyatta olduğu gibi kan birikmesi(hematom), enfeksiyon gibi riskler vardır ancak olasılık oldukça düşüktür.

SİGARA İÇMEK ZARAR VERİR Mİ

Kesinlikle. Hastalarıma kesin bir şekilde sigarayı bırakmaları gerektiğini söylüyorum. Sigara içmeye devam edilirse dikiş hattında iyileşme problemleri, açılmalar görülebilir. Bu durumda pansuman gereksinimi doğar ve nihai estetik sonuç kötü etkilenir. Ağır sigara içicilerinde ise göğüs derisinde kararmalar görülebilir ki bu durum ameliyatın berbat olması demektir. Uzun süreli pansumanlar ve ek ameliyat gereksinimi doğabilir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Project Image

ANESTEZİ


Project Image

AMELİYAT SÜRESİ


Project Image

İYİLEŞME SÜRESİ


Project Image

KESİN SONUÇ


Project Image

KULLANIM SÜRESİ


Project Image

DİKKAT


Project Image

AĞRI


Project Image

NOT