Kepçe Kulak Estetiği

Kulak, tıpkı yüzümüzün diğer bölgeleri gibi oldukça önemli, işlevselliği ve estetikliği bakımından özen gösterilmesi gereken bir organımızdır. Kulaklarda doğuştan veya sonradan oluşmuş pek çok deforme görülebilmektedir.

Kepçe kulak denilen kurak problemleri en sık görülen deforme şeklidir. Kulağın kafatası ile açısının çok fazla olması, kulağın olması gerekenden daha önde olması bu soruna işarettir. Kulak içi kıvrımlar ve kıkırdak yapıdaki sorunlar ile ortaya çıkmaktadır. Kepçe kulak veya kulağın yüze oranla gereğinden fazla büyük olması sorunu küçük yaşlardan itibaren insanları psikolojik olarak olumsuz yönde etkilemektedir. Kepçe kulak problemi, kulak kepçesinin yüzle olan orantısızlığından ileri gelmektedir.

Kulak Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kulak estetiği ameliyatı, 6 yaşına kadar yapılması tavsiye edilir. Her yaştan insana uygulanabilen bir estetik ameliyat türüdür. Kulak estetiği ameliyatı ile kepçe kulak problemi giderilerek kulak yüzle uyumlu hale getirilebilmektedir.

Kulak estetiği ameliyatında kulak arkasındaki kıkırdak yapıya yeniden şekil verilerek kepçe kulak problemi giderilmektedir. Oldukça kolay yöntemlerle yapılabilen ve estetik açıdan etkili sonuçlar veren kulak estetiği ameliyatı sonrasında kulağın dış etkenlerden korunabilmesi için iki hafta süreyle sıkı bir bandajla korunması gerekmektedir.

Kulak Estetiği Ameliyatı Sonrası…

Çocuklar ve erişkinler ameliyattan birkaç saat sonra rahatça ayağa kalkıp dolaşabilir. Ameliyattan sonra şekillenmeyi ve iyileşmeyi kolaylaştırmak için hastanın başı sarılır. 2-3 gün sonra sargı çıkarılarak daha hafif bir pansuman yapılır. Bu sargıların da çıkarılmasından sonra özellikle geceleri kullanmak üzere kafa bandı veya tenisçi bandı önerilir.  Kendiliğinden eriyen dikişler kullanılabilir. Fakat kullanılmasa dahi dikişler genellikle 1 hafta içerisinde alınır. Kulağın büküleceği herhangi bir aktiviteden 1 ay kadar kaçınılmalıdır. Erişkinlerin çoğu işlerine aşağı yukarı 10 gün içinde dönebilir. Çocuklar yaklaşık 7 gün sonra okula gidebilir, ancak aktivitelerde dikkatli olmaları gerekir.
 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Project Image

ANESTEZİ


Project Image

AMELİYAT SÜRESİ


Project Image

İYİLEŞME SÜRESİ


Project Image

KESİN SONUÇ


Project Image

KULLANIM SÜRESİ


Project Image

DİKKAT


Project Image

AĞRI


Project Image

NOT