Göz Kapağı Estetiği

Göz çevresi, yüzümüzde yaşlanmanın en erken belirtilerinin göründüğü bölgedir. Yaş ilerledikçe göz kapaklarındaki deride sarkma, göz kapağında düşme, bir takım yağ torbalarının oluşması, incelme ve gözyaşı oluğunda belirginleşme şeklinde karşımıza çıkar. 

Gözlerimiz bizler için oldukça önemli, hem işlevsel hem yüzümüzün en önemli parçası olması nedeniyle öne çıkmaktadır. Blefaroplasti (göz kapağı estetiği) dediğimiz estetik işlem, kaş kaldırma, alın gerdirme gibi ameliyatlar ile kombin bir şekilde yapılabilir. Yanaklardaki düşüklük için yapılan yanak germe operasyonu ile birlikte yapılırsa sonuç çok daha tatmin edici olabilir. Bu nedenle hastanın çok daha memnun edilmesi sağlanabilir.

Göz kapağı estetik ameliyatında hem üst göz kapağına, hem de alt göz kapağına müdahale edilebilir. Üst kapakta bazen görüş alanını bozan sarkmalar da düzeltilir. Alt göz kapağında ise oluşan torbalanmalar giderilir. Yaşlanmayla birlikte gözaltında oluşan kırışıklıklar ve torbalanmalar estetik açıdan görünümü bozmaktadır.

Göz çevresinde oluşan kırışıklıkların ve torbalanmaların giderilmesi amacıyla yapılan göz kapağı estetiği ameliyatı son derece küçük bir ameliyat olmasına rağmen, yüzün genç görünmesini sağlayan ve ince bir işçilik gerektiren operasyonlardır.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz kapağı estetiği ameliyatında göz çevresinde bulunan fazla deri ve yağ dokuları çıkarılır. Göz çevresi gerginleştirilerek göz çevresinin daha estetik bir görünüme kavuşması sağlanır. Göz kapağı estetiği ameliyatı botoks tedavisi ile aynı anda yapıldığı takdirde çok daha verimli sonuçlar elde edilebilir. Sarkık olan üst göz kapakları, üst göz kapağı derisinin üstünden yapılan bir kesiyle girilerek buradaki fazla deri ve yağ alınarak normal hale getirilir. Alt göz kapaklarına kirpik bölgesinin hemen altından yapılan bir kesiyle ulaşılır, torbalanmalar düzeltilir. Bu ameliyatta kapaklarda neredeyse hiç iz kalmaz.

Göz kapağı ameliyatı ne kadar sürer?
Sadece üst kapaklara müdahale edilirse yaklaşık 1 saat alt kapaklarda ameliyata dahil olursa 2-3 saat süren bir ameliyattır.

Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası

Göz çevresinin daha estetik ve genç bir görünüme kavuşmasını sağlayan göz kapağı estetiği ameliyatlarından bir hafta sonra hastalar normal iş yaşantısına dönebilmekte. Ameliyat sonrasında göz kapaklarında geçici bir gerginlik, şişlik, hafif yada kuvvetli morarma, bazen asimetri, yanma, batma ve kaşıntı  çok nadiren de olsa enfeksiyon görülebilir. Eğer ağrı varsa bu kolaylıkla basit ağrı kesicilerle ortadan kaldırılır. Gözdeki şişlik ve morluklar ise en fazla iki hafta içinde tamamen ortadan kalkmaktadır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Project Image

ANESTEZİ


Project Image

AMELİYAT SÜRESİ


Project Image

İYİLEŞME SÜRESİ


Project Image

KESİN SONUÇ


Project Image

KULLANIM SÜRESİ


Project Image

DİKKAT


Project Image

AĞRI


Project Image

NOT