Dudak Dolgusu

Daha dolgun, daha canlı ve daha çekici görünen dudaklara sahip olarak  çok daha iyi görünebilirsiniz. Doğal olarak ince ya da yaşa bağlı olarak vücutta hyaluronik asitin azalmasına bağlı dudak incelmesi yaşıyorsanız dudak dolgusu için adaysınızdır.   Dudak dolgusu işleminin altın oranlar çercevesinde kişinin yüzüyle ve beklentileriyle uyumlu olarak yapılması çok önemlidir. Yapan kişinin  deneyimi, estetik bakış açısına sahip olması, uygulama sonrası tatmin edici sonuç almakta en önemli noktayı oluşturmaktadır.

Öncelikle  yüzün genel yapısına uygun ve hastanın beklentileri doğrultusunda dudak tasarımı yapılır, ardından dolgu işlemine geçilir.  En ideali,  dolgunun 1 hafta arayla birkaç seans şeklinde planlanarak yapılmasıdır.

Dudak dolgusu için kullanılan hyalüronik asit 6-12 ay süreyle kalıcıdır. Dolgunun kalıcılığı kişiden kişiye, sigara içimine, çevresel koşullara ve yapılan dolgu maddesinin kalitesine bağlı değişkenlik gösterir.  Tekrarlayan dudak dolgusu uygulamalarında ise dolgunun kalıcılık süresinin uzadığı bilinmektedir.

FRANSIZ DUDAĞI, AFRODİT DUDAĞI, DOLGUN DUDAK, DOĞAL AMA DOLGUN DUDAK….

Dolgu yapılmadan önce yüzle uyumlu ve beklenti doğrultusunda yapılacak doğru tasarımlamanın yapılması işlemin en önemli kısmını oluşturur. Üst dudağın alt dudağa göre 1/3 oranda olması kabul edilen en ideal ölçüdür ancak bu beğeninin kişiden kişiye değişiklik gösterebileceğini unutmamak gerekir.  İşlem öncesinde güven duyduğunuz konİşlem sırasında açıları aşağı bakan dudak kenarlarına da müdahale edilerek görünüm düzeltilebilir.

DOLGU YAPTIRDIM MEMNUN KALMADIM, DOLGUNUN GERİ ALINMASI MÜMKÜN MÜ?

Yapılan dolgu kısa etkili dolgu ise o zaman yapılan hyalüronik asidi eriten hyalüronidaz dediğimiz enzim dolgu uygulanan bölgeye enjektör ile yapılır ve 24 saat içinde yapılan dolgu tamamen ortadan kalkar. Ancak kalıcı dolgularda bazen ameliyat bile yeterli olmamakta, o yüzden kısa süreli dolgular en çok tercih edilen dolgu ürünleridir.

GÜLERKEN DİŞ ETLERİM GÖRÜNÜYOR…

Gummy smile olarak bilinen bu deformite, botoks ve dolgu enjeksiyonları bir arada uygulanarak giderilebilir ve gülerken diş etlerinin görünürlüğü azaltılarak çok faydalı sonuç alınabilir.

DOLGUNUN VÜCUDA BİR ZARARI VAR MIDIR?...

Yapılan dolguların içeriğindeki hyaluronik asit doğal olarak vücutta bulunur ve bu sebeple alerjik reaksiyona neden olmaz. Dolgu uygulamasının kısa ve uzun vadede hiçbir zararı yoktur.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Project Image

ANESTEZİ


Project Image

AMELİYAT SÜRESİ


Project Image

İYİLEŞME SÜRESİ


Project Image

KESİN SONUÇ


Project Image

KULLANIM SÜRESİ


Project Image

DİKKAT


Project Image

AĞRI


Project Image

NOT