Burun Ameliyatı

Tüm dünyada burun estetik ameliyatları tüm dünyada en sık yapılan estetik girişimlerdendir. Yüzün tam ortasında bulunduğundan dolayı, yüz güzelliğini ve ifadesini en fazla etkileyen organdır. Bu yüzden iyi yapılmış bir burun ameliyatının hem sağlık, hem de estetik açıdan doğal ve güzel görünmesine katkısı büyüktür.

Burun estetiği ameliyatları kişiye özel olarak planlanmalıdır. Herkese aynı şekilde bir burun şekli vermeye çalışmak yanlıştır. Yüz bir bütündür ve estetik burun ameliyatlarında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, doğal görünüm ve fonksiyonel anlamda da sorunların çözülmesidir.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI KİMLERE YAPILABİLİR?

Burun şeklinden memnun olmayan, şikayet eden ve nefes problemi yaşan herkes burun estetiği ameliyatı için uygun adaylardır.

Herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Kemik gelişimini tamamlamış olan bayanlarda 16, erkeklerde 17 yaşından sonra yapılabilmektedir. Ayrıca 18 yaşını doldurmamış hastalarda ebeveyn onayı olmadan ameliyat yapılamaz.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI İLE HANGİ SORUNLAR DÜZELTİLEBİLİR?

Estetik burun ameliyatı (rinoplasti) veya burnu yeniden şekillendirme ameliyatı, estetik cerrahi ameliyatlarının en yaygın olarak uygulananıdır. Estetik burun ameliyatı ile burnunuzu küçültülebilir veya büyütülebilir, burun ucunun veya kemerinin şekli değiştirilebilir, burun deliklerinin genişliği daraltılabilir veya burunla üst dudak arasındaki açı değiştirilebilir. Aynı zamanda doğumsal veya yaralanmaya bağlı bir şekil bozukluğu düzeltilebilir veya nefes alma problemleri de giderilebilir.

YURT DIŞINDAN GELEN HASTALARA VERİLEN HİZMETLER

Dünyada ve ülkemizde sağlık turizmi son yıllarda hızla yükselen bir trend haline gelmiştir. Kaliteli ve daha uygun maliyetli sağlıklı hizmet almak, tedaviyle birlikte tatil yapma arzusu, yeniden şekillendirme ameliyatı isteği gibi birçok sebeple yurtdışından birçok hasta başvurmaktadır.

Yurt dışından gelip ameliyat planı yapan hastalarımızı öncelikle havalimanında karşılıyor, 5 yıldızlı otellerimizde konaklamalarını ayarlayıp, tam donanımlı hastanelerde kaliteli sağlık hizmeti almalarını sağlamaktayız. Tüm bu süreçlerde tercümanlarımız, hasta ilişkileri uzmanlarımız, onlara tedavi ve tatillerinin en iyi şekilde geçmesi için yardımcı olmaktadırlar. Ayrıca; hastalarımızı sağlık güvencesi altında estetik beklentilerini en iyi şekilde gidermek için İSTANBUL'a bekliyoruz.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI NASIL PLANLANIR?

Rinoplasti ameliyatında ne gibi bir şekil değişikliğinin gerekeceği konusunda en iyi fikre yine hasta sahiptir ama cerrahınız elbette yüzünüze en yakışacak burun şekli konusunda size yönlendirici olacaktır. Sonuç  olarak hasta ve cerrah arasındaki güzel ve gerçekçi bir iletişim sonucu hemfikir olunup ameliyat planlaması yapılır. Ameliyat öncesi planlamada simülasyon çalışmalarının çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Kemeriniz şöyle alınsın, burun ucunuz şöyle kalkık olsun, doğal olsun gibi tanımlamalarla somut bir sonuç vadetmek zor. Ama yapılacak simülasyon çalışmasıyla hem cerrah hastasının hem de hasta cerrahının aklındakini somut bir şekilde anlayabilir.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATLARINDA KULLANILAN TEKNİKLER

Açık ve kapalı olmak üzere burun estetiği ameliyatlarında 2 teknik bulunur. Muayene sonrasında hastaların durumuna göre her iki teknik de kullanılabilir. Burnunda ileri derecede deformite bulunmayan, büyük değişiklik gerektirmeyen, ileri derecede deviasyonu(eğrilik) bulunmayan hastalarda rahatlıkla kapalı teknik kullanılabilir. Fakat bu durumlar mevcutsa ve bu ameliyat bir revizyon ameliyatıysa açık tekniğin kullanılması daha doğrudur.

HANGİ TEKNİKTE ŞİŞLİK VE AĞRI DAHA AZ HİSSEDİLİR?

Kapalı teknik ile açık tekniğin ameliyat sonrası iyileşme süreci açısından hiçbir farkı yoktur. Oluşacak şişlikler, hissedeceğiniz ağrı, burnunuzda oluşacak akıntılar, şişliklerin geçme süresi gibi durumlar her iki teknikte de aynıdır.  Kapalı tekniğin en büyük avantajı burun ucunda kesi olmamasıdır. Bu da daha doğal bir görünüme katkıda bulunuyor. Ama açık teknikte yapılan kesi de uzun dönemde  neredeyse hiç iz bırakmadan iyileşiyor. Kapalı teknikte ayrıca burun için bağları, sinirleri ve damarları daha koruyucu bir şekilde cerrahi yapmak mümkün oluyor. Bu da uzun dönemde iyileşme sürecini ve şekillenme sürecini hızlandırıyor, burun ucu hissiyatı daha erken geri geliyor. 

LET-DOWN TEKNİĞİ NEDİR?

Let-down tekniği aslında 1970lerde kullanılmış ve yayımlanmış olan Push-down tekniğinin modifiye edilmiş ve yeni yeni yaygınlaştırılan, yenilikçi bir teknik olması sebebiyle de daha çok genç plastik cerrahlar tarafından kullanılan bir tekniktir.

Bu teknik ile burun sırtından kemik veya kıkırdak çıkarmadan burun kemeri küçültülüyor veya istenilen şekle getiriliyor. Bunun avantajı burun sırtının doğal yapısının korunmasıdır. Bu sayede hasta hem doğallığını koruyor, hem de estetik bir görünüme kavuşuyor. 

PİEZO BURUN ESTETİĞİ NEDİR?

Piezo teknolojisiyle artık burun kemiklerine işlem yaparken keski, törpü gibi aletleri kullanmak gerekmiyor. Kemiklere daha kansız, kontrollü işlem yapılarak morluk riski ve istenmeyen kırık riski en aza indiriliyor. Piezo teknolojisi henüz sadece açık teknikte uygulanabilmektedir ancak kapalı teknikte de yine mikromotorlar yardımıyla aynı sonuçlar alınıyor. 

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

İlk hafta hastalarımızın çalışmadan istirahat etmelerini istiyoruz. Bu süre zarfında burnun darbe almadan korunması sağlanmalıdır. Burnun üzerine yatılmamalı, duş alırken boynun yukarı kısmına su değmemesine özen gösterilmelidir. Saçlar ayrı olarak yıkanmalı ve baş geriye doğru yatık vaziyette dikkatlice su tutulmalıdır. Şişlikler ilk 3 gün artma eğiliminde olup gözaltlarına doğru ilerler. 72 saat dolunca şişlikler azalmaya ve ameliyat sonrası dönem artık hafiflemeye başlar. 7 gün dolduğunda sadece burunda sınırlı bir şişlik kalabilmekte ve sonraki 2 hafta içinde bu şişliklerin yaklaşık yüzde 80-90’ı geçmektedir. Bundan sonra şekillenme süreci başlar ve bu süreç ince derili hastalarda 6 ay-1 yıl civarı, kalın derili hastalarda 2-3 yıl civarı sürebilmektedir.

• Diş fırçalama işleminde dişlere baskı uygulamadan, hafif bir şekilde fırçalanmalıdır.

• İlk hafta sonunda hasta burnundaki bantlar ile iş başı yapabilir, ancak ağır kaldırmaması gerekir.

• Yine ilk 3 gün burun içi yaralarının iyileşmesi adına, hastalarımıza sigara içmemesini önermekteyiz.

• İlk 30 gün boyunca burun estetiği ameliyatı olan hastalarımızın güneş gözlüğü dahil herhangi bir gözlük kullanmaması gerekmektedir. Tamamen iyileşme 3-6 ay sürebilmektedir.

 

NE ZAMAN UÇUŞ YAPABİLİRİM

Hastaların ameliyat sonrası 1 hafta sonunda iç tamponların ve burun sırtındaki atelin çıkarılması sürecini bizimle yaşamaları daha doğrudur. Hem hekim açısından, hem de hasta açısından daha konforlu ve güvenli olmaktadır. Bu 1 hafta sonrasında tekrar ülkelerine veya yurt içi seyahatlerine dönebilirler. 

YURT DIŞINDAN GELEN HASTALARA VERİLEN HİZMETLER

Hem tarihi ve kültürel zenginliği, hem de sağlık alanındaki gelişmişlik seviyesi ile Türkiye, dünyanın gözde ülkeleri arasındadır. İleri teknoloji kullanan ve fiyat avantajı sunan, sağlık tesisleri ile sağlık turizminin parlayan yıldızı olan Ülkemiz, estetik ve plastik cerrahideki gelişmeleri dünya liderleriyle aynı anda takip etmekte, hatta yeni teknik uygulamalarda birçok gelişmiş ülkeye öncülük etmeye devam etmektedir. Ülkemizde işlem sonrası hizmet devamı da çok iyi olduğu için Türkiye, estetik sektöründe tercih edilen bir ülke konumundadır.

Birçok ülkeden daha ekonomik, yüksek sağlık standartlarında ve kalitede hizmet verilmektedir. Tecrübeli doktorlarımız hastalarımızla kolay iletişim kurmaktadır. Ayrıca yabancı hastalar kendi dilinde konuşan sağlık danışmanlarımız tarafından ağırlanmaktadır.

HAVAALANI KARŞILAMA - V.I.P TRANSFER - KONAKLAMA

Estetik ve Plastik Cerrahi alanında, yurt içinden ve yurt dışından bize başvuran hastalarımıza konforlu bir VİP hizmeti vermekteyiz. Havaalanından hastalarımızı özel VİP araçlarla alıp, en güvenli ortamı yaratarak, kaliteli sağlık hizmetleri ve operasyon süreçleri hakkında bilgi vermekteyiz. İstanbul’un merkezinde, kendinizi evlerinde gibi rahat hissedebilecekleri 5 yıldızlı otellerde konaklamalarını sağlamaktayız.

AMELİYAT AŞAMASI

Modern hastanelerde, teknolojik altyapı ve tecrübe birikimi ile Avrupa standartlarında hizmet vermekteyiz. Pek çok kültürü bünyesinde barındıran İstanbul’da, üst kalitede bir sağlık hizmeti almanızı ve memnun bir şekilde evinize dönmenizi sağlıyoruz.

REHBERLİK

Yabancı hastalarımızla kendi dilinde konuşan sağlık danışmanlarımız ilgilenmektedir. İstanbul’u, tarihini ve eğlence mekanlarını en özel detaylarıyla görebileceğiniz kapsamlı şehir rehberliği ayrıcalığı. Son kontrollerinizden sonra İstanbul’un tarihi atmosferini gezmek ve alışveriş yapmak için yeterli zamanınız olacaktır.

Burun estetiği fiyatları yazılı olarak verilmesi haksız rekabete yol açacağından Sağlık Bakanlığı tarafından sakıncalı görülmüştür. Bu sebeple burun ameliyatı fiyatları hakkında bilgi almak için 0535 376 75 30 WhatsApp ile iletişime geçebilirsiniz. Ya da direkt bizi arayabilirsiniz. Sitemizde paket hizmetlerimizi inceleyebilir, formu doldurarak sorunuzu sorabilir, bir iletişim numarası bıraktığınızda asistanlarımız size dönüş yaparak fiyatlar hakkında bilgi verecektir…

TEKNİK ÖZELLİKLER

Project Image

ANESTEZİ


Project Image

AMELİYAT SÜRESİ


Project Image

İYİLEŞME SÜRESİ


Project Image

KESİN SONUÇ


Project Image

KULLANIM SÜRESİ


Project Image

DİKKAT


Project Image

AĞRI


Project Image

NOT