Boyun Estetiği

Halk arasında “gıdı” diye tabir edilen çene altındaki dolgunluk genç yaşlarda dahi ortaya çıkabilmektedir. Estetik açıdan rahatsızlık veren bu durum kişinin görüntüsünü etkileyen bir problemdir. Yaş ilerledikçe çene yapısındaki deri kendisi salıp, gevşeyebiliyor. Boyun bölgesinde ortaya çıkan bu can sıkıcı sarkmalar, boyun bölgesinde yapılacak estetik cerrahi işlem ile düzeltilebilir.

Boyun germe ameliyatı nasıl yapılır?

Genel anestezi altında yapılan boyun germe ameliyatları bazen yüz germe ameliyatlarıyla birlikte kombine bir şekilde yapılabilir.

Kulak arkasından veya çene altından yapılan küçük bir kesi ile platysma (boyun kası) ve boyun yağ dokusuna  erişim sağlanır. Boyun kaslarından fazla yağ alınarak sarkıklık giderilebilir. Fazla deri çıkarılır ve kesiler dikişlerle kapatılır.

Boyun germe ameliyatı sonrası nelere dikkat edilmeli?

Operasyondan sonra boyun derisinde şişme ve rahatsızlık artıracak herhangi bir sıvı toplanmaması için, boyun derisi altına bir dren konulabilir. Bir iki gün içinde bu dren çekilir. Hızlı iyileşme sağlanabilmesi açısından, ameliyat sonrası şişliğin azalmasına yardımcı olacak özel yapım korselerden faydalanmak gerekebilir. Bu korselerin 1 hafta kadar gece-gündüz, 1 ay kadar da gece takılması önerilir. Sigara içen kişiler için ameliyattan en az 2 hafta önce sigara kullanımını bırakmaları istenir.

Enjeksiyon Yöntemi

Boyunda platysma kası denilen boyun tabanından, çene altına kadar uzan bölgelerde oluşan kırışıklıklar için enjeksiyon yöntemiyle dikey bantlar uygulanabilir. Bu yöntem boyundaki basit kırışıklıklar için uygundur. Anestezi gerektirmeyen ve hastanın hemen normal yaşamına dönebilmesine yardımcı olan kas içine enjekte işlemi ofis prosedürü olarak kabul edilmektedir. 

Boyun liposuction (Yağ çıkarılması için)

Deri kalitesi iyi olan ve sadece yağ birikimi olan hastalarda uygulanana liposuction işlemidir. Uygulama sırasında, çene altında küçük bir kesi ile aşırı yağların alınması işlemidir.

Bu prosedür genellikle boyun germe olarak tek başına yapılır. Bu operasyonda süreç yaklaşık 1 saat kadardır. Operasyondan sonra bir süre bandaj kullanılması gerekmektedir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Project Image

ANESTEZİ


Project Image

AMELİYAT SÜRESİ


Project Image

İYİLEŞME SÜRESİ


Project Image

KESİN SONUÇ


Project Image

KULLANIM SÜRESİ


Project Image

DİKKAT


Project Image

AĞRI


Project Image

NOT